היכולת לראות את הדברים מבחוץ כדי לשנות מבפנים.

בריאותו של גוף עיסקי היא כמו בריאותו של הגוף האנושי שלנו: גם לחץ קטן ומקומי יכול לגרום לכאב-ראש גדול. החוכמה היא לאתר את הנקודות הכואבות, לדעת מהם הגורמים ולטפל בהם ביעילות. אינסייטס מתמחה הן באבחון והן בטיפול: לבחון את הארגון מזווית רחבה, לחקור מבפנים, לאבחן חוזקות וחולשות, להציע פתרונות וגם ליישם אותם עד לרמת אחרון העובדים.

כמנהל, האם אתה יודע לענות בצורה מדויקת על השאלות הבאות?

  • האם מבנה קבלת ההחלטות מאפשר תגובה מהירה ויעילה?
  • האם המבנה הארגוני הקיים הינו פונקציונאלי הן עבור ההווה והן עבור העתיד?
  • האם מערך התגמולים הקיים מהווה כלי יעיל לשימור הון אנושי איכותי?
  • האם לארגון יכולת לבצע שינויים ולהתמודד איתם בהצלחה?
  • באיזו מידה הגדרות התפקידים הקיימות תורמות לעמידה ביעדים ? באיזה מידה מהוות גורם מעכב?

החלטות ניהוליות חכמות יותר

היכולת לתת מענה לשאלות אלו ועוד, לראות best cialis online pharmacy את התמונה הכוללת ולשים את האצבע על הגורם הקריטי ביותר לטיפול, היא מהותית עבור כל ארגון השואף להתפתח ולהשיג תוצאות.

מהי מהות התהליך?

לאחר אבחון מקיף ומדויק, אנו מפתחים עבורך פתרונות חכמים אפקטיביים וישימים המבוססים על ידע מקצועי עדכני רב תחומי ומטמיעים אותם בקרב העובדים בדרך ידידותית ומובנת. תהליך הפיתוח הארגוני מקיף שלושה מימדים: מקסום הפוטנציאל האנושי – העצמת המנהל, העובד והצוות והבאתו לכדי ביצוע אופטימלי. ליווי שינויים מבניים תהליכיים – מבנה ארגוני, הגדרות תפקיד, ייעול והבניית תהליכי עבודה, הגדרת מטרות ויעדים תואמי אסטרטגיה תרבות פנים וחוץ ארגונית. מימוש מטרות עסקיות.

התכלית :

תמונת על אובייקטיבית של יחידת האבחון למנהל זיהוי פוטנציאל עתידי להתפתחות ארגונית / בין אישית / מקצועית גיבוש תוכנית פעולה המבוססת על מידע רחב, מעמיק ותקף. בחינת הבשלות לביצוע תהליכי שינוי, איתור גורמי התנגדות והתמודדות עמם. יצירת תהליכים מכונני תוצאות ומטרות.

אינסייטס מעמידה לרשותך כלים ומתודולוגיות מתקדמות למען קבלת התמונה הארגונית המלאה:

מערכת מתקדמת של סקרים ארגוניים – קרא עוד (קישור) מיון והערכת עובדים ומנהלים לתחומי השירות והמכירות – קרא עוד (קישור)